KurtzPel Rehber

KurtzPel

Genel olarak oyun bana ilk oynadığım zaman daha önce oynamış olduğum bir kaç oyunu anımsattı bu oyunları sıralayacak olursak.

  1. Sword Art Online: Hollow Realization
  2. S4 League
  3. Blade & Soul
Tabi bu oyunlara aslında neredeyse hiç benzemiyor diyebiliriz çünkü yukarıdaki oyunlardan S4 League hariç hepsi mmorpg denebilecek türde oyunlar.

Neyse oyun hakkında daha fazla fikrimi belirtmeden hemen rehberimize başlayalım.

Oyuna İlk GirişOyuna ilk giriş yaptığımız zaman bizi böyle bir ekran karşılıyor ve buradan oynamak istediğimiz sunucuyu seçiyoruz.


Ardından bizi oldukça ayrıntılı bir karakter oluşturma ekranı karşılıyor ve burada karakterimizi kafamızda göre oluşturduktan sonra işte böyle bir seçim ekranı geliyor ve buradan oluşturduğumuz karakteri seçip oyuna giriş yapabiliyoruz.

Tedarik SandığıOyundaki bütün eşyalar kozmetik ürünler olmasına rağmen tedarik sandığından karakteriniz için eşyalar çıkartabilirsiniz. Tabi bu çıkarttığınız ürünlerin oynanış açısından sizlere herhangi bir artı veya eksileri olmayacaktır, zaten oyun tamamen yetenek üzerine kurulu bir oyun diyebiliriz.Temel ve İleri Düzey olarak ikiye ayrılıyor bu sandıklar, ben sizlere ileri düzey olanı açmanızı tavsiye ederim. Temel sandık açmak için 6.000 CP ve 3.000 Ap'nizin olması gerekiyor.
İleri düzey sandık açmak içinse 18.000 CP ve 15.000 AP olması gerekiyor.

Kahraman Avcı Faaliyetleri Bu sizlerin npcler ile arkadaşlık kurmanızı sağlar ve npclerin sizlere ilerleyen zamanlarda eşyalar vermesini sağlar.


Npclerin verecekleri eşyaları oyun içerisinde "R" tuşuna ardından "A" tuşuna basıp mausunuz ile sol tuşa bastığınız zaman soldan "İlişkiler" kısmında görebilirsiniz. 

Bilgelik Kitabı
Bilgelik kitabını kullanarak eşyalarınıza seviye atlatabilirsiniz veya eşyalarınızın rengini değiştirebilirsiniz.

Onur Taşı
Onur taşında diğer oyuncuların ve kendinizin oyundaki sıralamasını görebilirsiniz.

Görev Haritası
Görev Haritası gördüğünüz yerde maçlara başlayabilirsiniz. Görev haritasını açtıktan sonra sağ taraftan herhangi bir görevi seçebilir ve bu görevleri yapabilirsiniz.

Sağ tarafta ap ve cpnin altında bulunan eşya o görevin size verme ihtimali olduğu eşyayı gösteriyor ve o eşya resminin altında bulunan "%" kısmı ise o eşyanın hangi oranda düştüğünü gösteriyor.
Yani gürseldeki gördüğünüz kanat için bende %3 gibi bir düşürme ihtimali bulunuyor ama bu sizdeki görevin zorluğuna bağlı olarak değişebilir.


Resimde gördüğün melek kanadına benzeyen işaret o görevde sizin karakterinizi en fazla kaç defa daha diriltebileceğinizi gösteriyor. Ne yazık ki bu dirilme hakkı hepinize takım olarak veriliyor ve takım olarak toplamda 2 veya 4 gibi orada yazan sayıdan fazla dirilemiyorsunuz.

Dans ve Hareketler Oyun içerisinde CTRL tuşuna basarak mausunuzu çıkan daire içerisinde kaydırıp istediğiniz dans hareketini seçebilir ve arkadaşlarınız ile görsel olarak oyun içerisinde etkileşime geçebilirsiniz.

Eğitim (Alıştırma) Alanı


Oyundaki komboları deneyebileceğiniz bir harita ve burası tamamen size özgü olduğu için rahat rahat istediğiniz kadar kombo pratikleri yapabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.


KurtzPel Şimdi Steamda


Yorumlar