Çarşamba, Mayıs 08, 2019

Uymayana Uydurmaya Kendini Buldurmaya

  Hiç yorum yok

Uymayana Uydurmaya Kendini Buldurmaya

      Yolunda gitmek, kaybolmak, var olmak, yok olmaktan kurtulmak, yeni ufuklara yelken açıp rotada kalmak, kalmak için önce hedef bulmak, kimi zamansa hedef olmak, öğrenmek, öğrenmeyi bilebilmek, açı yakalamak, serzenişe kulak kesilip kulağını doğada koymak...

Buraya kadar okumaya devam ettin peki anladın mı "beni anlamak isterse insan anlayamayacak olduğunu dahi anlar, anlamak istemeyene ne değer anlatmak" evet bu ünlü filozofun sözüne de dokanarak geçiyorum buradan. Normal gelişimlerinde olan yani sağlıklı  insanların beyinlerinin tek anlayamayacakları noktalar anlamayı kesinkez red ettikleri konuların bölümleridir, büyük ölçüde. Altın dolu kilitli sandığı açıp, kapatmak gibi beyinde kapalı sandık olursa ne giden olur ne de içeri girebilen doğrular yanlışlara oranla daha azdır bu da net bilgi. Anlatılmak anlamak anlatmak kolayı bulmak için önce kayıplara karışmak kırmızı bültende aranıp ses getirmeden unutulup manşetlerde sessizce parlamak. Hepsi gerek ama üçlüden rövanşta olan öze hatta günden güne göre bile sıralaması güncellenebilir. Hey her haritasız yolun nitekim senin yolculuğun yeni bi keşfe koşmaktır er geç ulaşmak kavuşmak bulmak kaybetmek kazanmak var olmak yoklukda kalmak. Kıskanç gözlerin nazarını celbenden bir sen var şimdiki senden daha derinde. Her yolculuk hayatından sana senin hayal evrenine. Meşakatli, ilim yetersiz, karmaşık, uzun yol, sevgi saygı düşme riski... yine de denemeye deymez mi. Senin sana olan yolunun hikmetini kim görmez görmezden gelir engel olmaya meylederse O dur ki senin mutluluğunu bilinçli veyahut bilinçsiz tam istemez. Tartışmaya dahi mahal olmayacak derecede aşikar.

Sen seni seviyosan ki sen seni sevmezsen tüm dünya aşık da olsa sana eksik yarım hatta çeyrekten bile daha azsın sen sende bence en azından. Değer ver şu kainatın en değerli eşrefi mahlukatı olan kendine. Serserilere kulak asacak kadar yiyebiliyosan şayet kendini dön bi bak bu ben miyim diye? Düş şüpheye şüphe beşeri aydınlatır yanlışları farkettirir farkındalıkları yaşattırır. Ara kendini tercihlerini et. Kader vardır lakin seçimler sana münhasır.
Eğer bu yazıyı beğendiyseniz aşağıdaki butonlar ile paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder