Cumartesi, Mayıs 25, 2019

Pembe Fil Gibi Dans Et

  Hiç yorum yok

Pembe Fil Gibi Dans Et

      Bir çok insanda yer alan bi konu dışı sevme. Hastalık mı nimet mi tercih mi fıtrat mı bilmiyorum ama bu durum hatrıma geldiğinde de yükselmeden edemiyorum. Biz insanlar dışını merak etmediğimiz birinin içine bakmak istemeyiz açıkçası. Her ne kadar "yok, ben iç güzelliğe önem veririm dışta neymiş" desek de bunlar sahte bir nidadır çoğu kez. Ve biz dünyadaki en acımasız genlere sahip olan insan ırkı başka birinin fiziksel ve zihinsel özelliklerini hiç acımadan yargılama hakkını kendimizde bulmaya cüret ederiz. Karşımızdakini, belki de hiç değiştirmesi mümkün olmayan durumlarıyla yerden yere vururuz. Bunu şaka altında yapanlarımız da olmuştur kimi zaman bu vicdansızca durumun üstünü şaka kelamıyla örtmek ne kadar doğru tartışmaya dahi gerekçe görmüyorum açıkçası. Belki yanımızda buna o da güler gece yatak da uyumadan gözlerinden yaşlar iner.
Ya bunları yaşayan sensen. Kırıldığını belli etmeden devam edersen günden güne durum kötüleşecek haberin olsun. Her seferinde düşer bir daha kalkarsın kimseler farkına varmadan. Ve şayet sen sende başkalarının gözüne hitap eden bişeyleri değiştirirsen. Değişiklikden sonra sana "her halinle güzel" olduğunu ve seni "her halinle sevebileceklerini" söylerler insanlar. Bu konuda insanlara olan inancımı yitirdiğimi itiraf etmeliyim. İnsanlar her ne kadar dışa önem vermediklerini söyleselerde bu kocca bi yalan.

Ben buyum dur böyleyimdir ne bir eksik ne de bir fazla ben senin beni görmek istediğin gibi olamam olmak istesem de bu rolüm uzun sürmez fistanım bol gelir bedeni uymaz. Belli bi müddetten sonra yüzdeki maske düşer ve hayat gerçekleri yüzüne vurduğunda bi daha insanlara asla güvenmemen gerektiği fikri canlanır beyninde. İster kabul et, ister kabul etme insanları değiştiremezsin sadece değiştirebildiğini farz eder değiştiremediğini fark edersin. Görmezden gelmek, şekil almak bi hayli kolay gibi görünse de zordur aslında üslub ve kimin için yapacağı insanın önemlidir bunda. Seven sevdiği için ne yapmaz ki her meşakate katlanır söyleneni duymaz yapılanı görmez. İyi hoş da ne zamana kadar? Bazı konularda değişimler gösterebiliriz bunları hem karşımızdaki incinmesin hem de mutlu olsun diye yaparız. Yaptıklarımızı yapmaya devam ederken yapmamız gereken bi diğer şey de özümüzü kaybetmemek ve sonumuz ne olursa olsun asla karşımızdakini suçlamamak. Sonuçta seçimleriniz size ait. Kimse bazı araç gereçlerle beyninizi yıkayıp işleyişini fikirlerinizi bir anda değiştirebilici bi mekanizmaya hakim değil. Sevilmeyi sevmekten öne koymak yerine önce sevmek gerek bence sevmenin ne demek olduğunu bilmeyen kişi sevilmeninde kıymetini bilmez. Hayatımızda bi çok kişi tarafından sevildiğimizi duymuşuzdur peki kimimiz kaçını bizi sevdikleri gibi sevebilmişizdir muamma. Sahte sevmeyi başarabilemediğimiz için bazen hem kendinimizi hem de karşındakinin hislerini yakarız. Her ne kadar berbat bi durum gibi anlatmış olsam da hayatta farklı deneyimleri tatmak bazen zannettiğimizden daha fazla keyif verici olabiliyo.

Ölümü isteriz ama istemeyizde yaşamak hoştur kimi zaman boştur eylen biraz da sen coştur. Uzak gibi olur bi o kadar da yakın. Bi an evvel gelsin isteriz bi o kadar da kalsın. Ben almasam da olur deriz. Sevdiklerimiz gitmesin bizimle var olsun onlar kalsın ben gideyim dediğimiz zamanlarda yok değil hani, hadi itiraf edin. Sevdiğimiz birinin ölümüne şahit olmaktansa kendimizi tercih ederiz. Ne yani hiç mi etmezsiniz? Değer mi bunca verilen değere tartışmaya değer. Bilinmezlik koca bir okyanus ve keşfedecek daha çok kıtamız var hayatta 179 yıl da sağlıklı yaşasak yetmeyecek gözümüze hep bir dem yetersiz kalacak. Bilmediklerimizi bilmeye. Lakin bu değildir ki hiç arzulamayacağız ölümü. Her ne olursa olsun yakınınızı da kaybetseniz, kalp acısı da çekseniz... istemeyin ölümü sabır deyin, dileyin daha güzel günler gelecektir az daha sabredin. Mutlu olmana az kaldı biraz daha sabır. İflas bayrağını çekip arşı alayı isyanınla inletme. Sevilmeye değersin bunun için  benim yerime kendine kocaman sarıl.
Eğer bu yazıyı beğendiyseniz aşağıdaki butonlar ile paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder