Cumartesi, Nisan 13, 2019

Sevmek Suç Sen Asilzade

  Hiç yorum yok

Sevmek Suç Sen Asilzade

     Gelin sohbet zamanı. Ne oluyo böle tanrı aşkına?  Herkes haklı tek biz suçlu zaten. Milletin derdi biz olmuşuz. Niçin bu insancıklar bizi dinlemiyo? Dinlese anlamıyo. Anlasa yanlış anlıyo. Yanlış anlayınca işler arap saçı. Anlatsak olmuyor, anlatmasak hiç olmuyor. Yargılamaları bitmiyor. Hele akıl vermeleri hiç demiyorum tükenmiyo zaten. 'Nedeeen' diye film repliklerinde diz üstü çöküp ağlayan insanlar gibiyiz kimi zaman. 
Bazen en azından. Acınılası ama güçlüyüz, dikbaşlıyız, inatçıyız, hevesliyiz, mutluyuz, cesuruz, istedikten sonra meydana getiremeyeceğimiz eylem yok. Sonu biraz yalandan oldu ama olsun yine de efem siz beni anladınız. Sınırımızı zorlamalarının nedenini bulabilen varsa yazsın lütfen. Belki de kıskançlık. Ama neyi? Niye? 

Her gün geçiminde bir yalan insan daha pehdah oluyo hayatımıza gelmesi kolay, gitmesi olay. Giden bitmiyo, gitse izleri geçmiyo, yaralar beklendiği kadar kolay tedavi olmuyo, olduğunu sanıyosun aslında yanılıyosun. Geçti diyosun bi an, bi anı dürtene kadar sürüyo bu yalan. İçinde bir yangın ama ne yangın. Anlatıyosun sönecek gibi. Daha da alevleniyo ufak lakin iyi yakıyo canını kabul et. Kimse anlamıyo seni. 
Ve büyüdükçe negatifleşiyosun sen ve diğer insanlar umutsuzlaştıkça, mutsuzlaşıyolar. Bu durum tek sizin değil çevrenizin de suçu pek tabi. Mutsuz oldukça daha bi bol geliyo şikayet etme arzusu. En acısıysa hayal güçlerini kendilerinin kısıtlıyo olması insanın. Büyüyen vücutlarını perde ediyolar hayal evrenlerine. 'Keşke çocuk olsam' bu cümleyi bi çoğumuz duymuş veya kurmuştur. Neden isteriz bunu dertleri yok sanırız. Belki onların dertlerindeki ağırlık bizden bile fazladır bunu bilemeyiz. Göreceli bi kavram sonuçta. Kimi zaman senin derdin bana küçük, benim derdim sana. Ama biz yine de kimsenin derdini küçük görmeyelim a dostlar. O insana ne denli ağır geldiğini tahmin ederek dahi bulamayız. 

Biraz ağır olacak lakin demezsem içimde kalacak. Haklı olduğumuz zamanlarda dahi bizi haksız çıkartmaya kalkan kalın kafalı insanların kafasını yerden yere sürtmek istiyorum kıvılcım çıkartmak hedefim olsun. 'Olmaz' diyosun anlamıyolar, 'istemiyorum' diyosun dinlemiyolar, 'yeter' diyosun duymamazlıktan geliyolar, acaba içimden diyorumda kimse duymuyo mu diye kendi kendime şüpheye düşüyorum. Bunlar bizimle alay mı ediyorlar? Sen kaybettin diyerek etkilemeye çalışıyorlar, ondan daha iyisini bulamazmışsın da, tekmiş, özelmiş... diye diye manipüle girişimlerine son hız devam ediyorlar. İstememeni neden kavrayamıyolar. İstemek zorunda mısın ki? Ya da zorunda mıyım, zorunda mıyız? Acaba 'istemem yan cebime koy' tekniğini uygaladığımızı mı düşünüyolar. Halbuki gayet net insanlarız istiyosak istiyoruz istemiyosak istemiyoruz diyebilecek yaşlara geldik. Sahi ne ara büyüdük bu kadar daha dün küçük idik. Büyüdük de ne oldu sanki dediğinizi duyar gibiyim. Kötü yanlarının yanı sıra iyi yanları da oldu pek tabi. Önemli olan bardağın iki tarafını da dolu görebilmek. Bi arkadaşım, senelerdir meşhur (dolu-boş) gördüğüm bardağın görünümünü gözümde (su dolu-hava dolu) olarak değiştirdi. Anlatıyorum ki sizde böle düşünün hiç bişeyi tamamen olumsuz görmemeye gayret edin. 
Sırf çok sevdim diyebileyim diye seven insanlar gördüm. Onlar bile durumun farkında değiller kimi zaman. Sevgi kutsal değil miydi halbuki? Evet evet hani şu şimdi herkesin diline sakız olan aşk işinden bahsediyorum. Bence hala kutsal hep öyle kalacak ve biz masum oldukça değer bulacak. Sevdim diyo hem gidiyo hem gitmek istemiyo. Seviyorum diyo ne geçinebiliyo ne de onsuz kalabiliyo. "Kimse seni benden daha çok sevmiycek" diyo nerden biliyosun sen be mübarek? Tanrıyla ortak çalışıyosun da kontrol sistemi mi sende? Senden sonra gelen daha bol sevicek belki. Bu hayatta kendinizden başka kimsenin ne kadar sevdiğini bilemezsin hep tahmin edersin. O da ne kadar doğru ne kadar yanlış bi meçhul kabullenin. Bunun için karşınızdakinin sizi herkesten çok sevdiği yalanına inanmayın. Vee biter içinde ne varsa çöp edersin işte
zorla güzellik olmuyor azizim. 
-birdost 🦄
Eğer bu yazıyı beğendiyseniz aşağıdaki butonlar ile paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder