Çarşamba, Mart 13, 2019

Lenovo Y50-70 İncelemesi

  Hiç yorum yok

Lenovo Y50-70 İnceleme

Sitemizde yeni yeni ürün incelemeleri yazmaya başladık ve ikinci ürün incelemem olarak kendi kullandığım laptop u sizlere tanıtmak istiyorum.
Ürünün marka ve modeli Lenovo Y50-70 olarak geçiyor ve kullanımı diğer denediğim diz üstü bilgisayarlara göre en rahat olanı diyebilirim.

Klavyesi büyük ve diğer diz üstü bilgisayarlardan ayıran bir özellik olarak sağ tarafında num pad kısmı bulunuyor ve bu da daha hızlı sayı yazmanızı sağlıyor.

Ek olarak klavyesinde back lightining bulunmakta ve kırmızı ışık yaymakta bu özelliği sayesinde gece kullanımlarında hangi harf nerede çok rahat fark edebiliyorsunuz yani karanlıkta bile yazı yazabilirsiniz.


Ekran boyutu diğer diz üstü bilgisayarlara göre daha büyük ve 1080P full HD görüntü sağlıyor.
Çözünürlük olarak 1920 x 1080 destekliyor ve neredeyse oynadığım bütün oyunlarda bu çözünürlükte sorunsuz bir şekilde oynayabiliyorum.

Genel olarak çok sessiz çalışan bir bilgisayar ve uzun kullanımlarda bile fan sesi gibi sorunlar olmuyor. Sadece uzun süre ağır oyunlar oynadığımız zaman soğutma fanları devir sayısını arttırıyor ve bu zamanlarda biraz ses çıkabiliyor ama o da en fazla 5 - 6 dakika sürüyor ve ardından geçiyor.

Çok ısınmayan bir diz üstü bilgisayar haliyle bu da ek olarak lap top soğutucusu gibi aparatlar almanıza gerek olduğunu düşünmüyorum.

Lap top un dışarıdan baktığınız zaman da gerçekten güzel bir görünüşü var ve alüminyum kaplama bir gövdesi var.


İnce ve zarif bir yapıya sahip bir lap top zaten büyük ihtimal ile fazla yer kapladığı düşüncesine kapılacak olacaklar ki CD okuyucusunu çıkartmışlar ve aldığınız zaman ürün orijinal ise kutusundan usb ile bağlanabilen bir CD - DVD okuyucusu geliyor.


Ses kalitesi olarak içerisinde dahili olarak gelen JBL marka bir hoparlör ile birlikte geliyor ve kulaklık takmasanız bile müzik dinlerken size gerçekten güzel bir kalite sunuyor.

Motio Control yazılımı ile gelen Y50-70 sayesinde resimleriniz arasında gezerken ya da bir sonraki şarkıya geçmek için yapmanız gereken tek şey ekranının üstünde bulunan kameraya el sallamak.
Siz el salladığınız zaman daha doğrusu yaptığınız hareketi algılıyor ve ona göre komutları çalıştırarak bir sonraki resme ya da şarkıya geçebiliyor tabi bu da bizim için bu cihaza + puan getirecek bir özellik.

Gelelim diğer teknik özelliklerine ;

 • Windows 8
 • 16 GB Ram
 • 4 GB Ekran Kartı
 • Çift Ekran Kartı (Intel HD 4600 ve GTX 860M)
 • Intel Core i7-4710HQ
 • 1TB Hafıza
 • 2 Adet USB 3.0 ve 1 Adet USB 2
 • 2,4 Kg Ağırlık
 • Bluetooth ve Wifi Bulunuyor
 • HDIM Çıkışı Bulunuyor
 • 4 Çekirdek
 • Kart Okuyucusu Bulunuyor

Ek olarak söylemem gerekir ise oyunlarda gerçekten başarılı bir cihaz ama render alacaksanız size pek uygun olduğunu söyleyemem 3 Boyutlu grafikleri renderlamakta biraz yavaş kalıyor.
Hepsine ek olarak Mac OS X Mojave (10.14.X) ile beraber sorunsuz bir şekilde hackintosh bir sisteme çevrilebiliyor.
Hackintosh sistemlerde OS X Mojaveden önce her ne kadar wi-fi sorunu olsa da mojave ile beraber sorunsuz olarak çalışıyor.
Not: Aşağıdaki Hackintosh görüntüleri bana aittir.

Kodlama ve programla gibi uğraşlarınız varsa ve meraklıysanız sizin için çok uygun bir bilgisayar olacaktır.
Sadece oyun oynamakta değil kodları derlemekte de oldukça hızlı ve başarılı bir sistem.

Lenovo Y50-70 Video (İngilizce)


Eğer bu yazıyı beğendiyseniz aşağıdaki butonlar ile paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder