Cumartesi, Şubat 16, 2019

Whatsapp Business Nedir ?

  Hiç yorum yok

Whatsapp Business Nedir ?

Bildiğimiz gibi dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp günümüzde artık işletmeler tarafından da kullanılıyor.

Bir çok alışveriş sitesi bazen whatsapp üzerinden iletişim kurarak destek sağlıyor ve bazı instagramdan satış yapanlar da ürünlerini satmak için whatsapp ı kullanıyordu. Bunun üzerine whatsapp da işletme sahipleri için whatsapp business i piyasaya sürdü.

Normal whatsapp gibi olmasına rağmen bir kaç farklılık da bulunuyor, gelin şimdi bu farklılıkları inceleyelim. 

Otomatik Yanıt: Birisi size mesaj attığı zaman otomatik olarak sizin ayarladığınız mesajı atıyor.

Geri Dönüş Mesajı: Birisi size ilk defa mesaj attığında ya da son mesajından 14 gün geçtikten sonra mesaj attığında sizin ayarladığınız mesajı atıyor.

İşletme Profili: Profilinizde normale ek olarak internet siteniz, e posta adresiniz gibi bilgilerinizi girebiliyorsunuz.

Onaylı Hesap: Whatsapp tarafından instagramda olduğu gibi hesabınızı onaylayabiliyor ve tik alıyorsunuz. Bu sayede işlemenizin whatsapp ı olduğu doğrulanmış oluyor.

Renkli Etiketler: Renkli etiketler özelliği ile bir mesajı ya da kişiyi özel olarak yollayabiliyorsunuz, şöyle açıklayayım ödeme alındı, ödeme bekliyor ya da istediğiniz herhangi bir şey ile ayarlayabiliyorsunuz.

GörüntülerEğer bu yazıyı beğendiyseniz aşağıdaki butonlar ile paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder