Cumartesi, Şubat 23, 2019

Pes Etmek İçin Gelmedin Buraya

  Hiç yorum yok


Pes Etmek İçin Gelmedin Buraya

Çok durduysan olduğun yerde en yakın zamanda harekete geçmen gerek bence. Masalına bambaşka pencereler açacak yeni renkler katacak hayatlara atıl. Acısıyla, tatlısıyla zaten acı olmasa tatlının ne çekiciliği kalır ki? Sandal olacak kadar dar olmasın kalbin o kadar büyük denizler için demir al ki limandan. Ne yaşarsan yaşa dönme geriye, gözün her daim ufukta olsun, zor günler gör, ikilemde kal, belalarla arkadaş ol, fırtınaları atlat her seferinde silkelen ve kendine gel. Kaldığın yerden dimdik devam et. Düş, kalk, yorul, yıpran, pes etme. Sosyal medyaya baktığımızda herkes mutlu huzurlu sevgi neşe dolu peki cidden öyle mi bütün insanlığın keyfi yerinde de bir tek biz mi kaldık öylece? Günlük hayatta başımıza birçok olay geliyo bir gün içinde bütün duyguları yaşıyoruz neredeyse. Bir anımız başka bir anımızı tutmuyo. Ve bu tuhaf döngü, bi tek sende bende onda ya da öbüründe yok. Kısaca herkes muzdarip bu durumdan.

Dünyayı terk edebilmeyi arzuluyoruz bazı zamanlarda gidelim de gittiğimiz yer nere olursa olsun arkamızda kalacakları getirmek istemiyoruz aklımıza, çoğu zaman da bırakabileceğimiz biri bile kalmamış oluyo yakınımızda. Derin bir nefes almamız gerek aslında böyle anlarda. 'Hayır' demeliyiz 'pes etmek bu denli kolay olmamalı aylarca annemin karnını bunun için tekmelediysem hakkını vermeliyim.' Her seferinde durduğumuz yerden devam etmeliyiz. Ta ki yaşamımız son bulana dek. Kırmadık kırıldık üzmedik üzüldük kızdık hatta küfürler bile etmiş olabiliriz.
Peki ne işimize yaradı hafifledi mi cidden yüreğimiz pansuman görevi gördü mü sinirle ettiğimiz onca söz? Yoksa daha mı çok açtı yaramızı? Rahat bırakın size zarar veren insanları, kalmayın onlarda. Tutmayın onlarıda yakınlarınızda gereksizsinius gezegenine şutlayın. Elindekilerin kıymetini bil, her zaman daha çoğunda olsun gözün çünkü sen her daim en güzelini hak ediyosun.

Unutma.! Mutlu olmak için kimseye ihtiyacın yok senin, o ya da öteki olmadan da yaşarsın hayatını, sen sen olduğun için güzel ve yeterince özelsin zaten. Canını yakan insanlara ne hacet kalk olduğun yerden her güneşin doğuşu umut olsun sana bu günde nefes alıyosun sonuçta. Omurgalı ve omurgasız bütün eşrefi mahlukat başlamış hayata hadi ama uyuşuk olma sende işe başla.

Eğer bu yazıyı beğendiyseniz aşağıdaki butonlar ile paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder