Perşembe, Ağustos 30, 2018

Truth or Dare? (Doğruluk mu Cesaretlilik mi?) Film incelemesi

  Hiç yorum yok

OYUNCU KADROSU VE FİLM HAKKINDA ÖN BİLGİ

13 Nisan 2018 tarihinde ABD yapımlı, bir çok gerilim veya korku filmine ev sahipliği yapmış Blumehouse prodüksiyonu imzalı filmimizde başrolleri Lucy Hale ve Tyler Posey'i paylaşmış Violett Beane, Sam Lerner gibi isimlerde ayrıca yer almıştır. Gerilim ve korku türünde bu yıl %85 beğeni toplayan Truth or Dare'in yönetmenliğini ise Jason blum ve Couper Samuelson üstlenmiştir.KENDİ İNCELEMEM (SPOİLER İÇERİR!!)


Öncelikle filmin en başlarında klasik ABD filmlerinde olan gençlerin tatile çıkması ile herşey başlıyor, ana karakterimiz Olivia en yakın arkadaşı Markie ve sevgilisi Lucas tarafından ikna ediliyor çünkü normalde gelmeye hevesli değil, diğer arkadaşlarla toplanıp güzel bir haftasonu geçiriyorlar ta ki Olivia ve Carter tanışana kadar Carter, Olivia ve arkadaş grubunu terkedilmiş bir kzı yurduna götürüyor ve orada doğruluk cesaretlilik oynamaya başlıyorlar. Oyun başladıktan sonra kendiliğinden birçok kirli çamaşır dökülüyorken sıra Carter'a gelince doğruluk diyor ve bu oyundan artık çıkamazsınız bu şeytanın oyunu kurallara uyun doğruysa doğruyu söyleyin cesaretlilikte de denileni yapın ancak böyle yaşayabilirsiniz diyor ve koşarak gidiyor Olivia da arkasından gidiyor ki sıra ona çoktan geçmişti, birden arkadaşlarının suratlarını çok ürkütücü bir şekilde görüyor ve şeytanın oyunu olan ''Truth or Dare'' o terkedilmiş kız yurdunda, eskiden bir çok can aldığı yerde oyun tekrar başlamış oluyor.. 


En başta olivia'nın arkadaşları inanmasa da daha sonra gelişen olaylar birbirlerinin sırlarını söylemek zorunda kalmaları bazı arkadaşlarının ölmesi onları bir araya topluyor fakat yine de bir çok kayıp vermeye devam ediyorlar. En son o kız yurdundan hayatta kalabilen tek rahibi buluyorlar fakat o kadının anlattıkları da tam olarak işe yaramıyor. En beğendiğim kısmı da final kısmı ki kesinlikle akıllarda kalacak çok şaşırtıcı, sürpriz bir final olmuş Olivia ve Markie hayatta kalan son iki arkadaş kalıyorlar ve şeytanı rahibin anlattığıyla alt edemiyorlar Olivia da son çare YouTube kanalından bir video yayınlayarak tüm ülkeye''doğruluk mu cesaretlilik mi?''sorusunu soruyor. Umarım bu final filmin devamının gelmesi için bir önayak olmuştur kesinlikle korku severler için izlemelerini tavsiye ederim.FİLM FRAGMANI
Eğer bu yazıyı beğendiyseniz aşağıdaki butonlar ile paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder