Pazartesi, Ağustos 27, 2018

The Conjuring(Korku Seansı) İncelemesi

  Hiç yorum yokKorku Seansı

Şuana dek iki filmi yapılan korku seansı serisini farklı kılan neden hikayesinin gerçek olmasıdır. İlk filminde tam 10 yıl boyunca evde doğaüstü varlıklarla yaşamak zorunda kalan Perron ailesinin hikayesini anlatmaktadır. İlk olarak çocukların kendine hayali arkadaş edinmeleri ile olaylar başlamış aile en başta bunu önemsemese de bir süre sonra Rodger ve Caroline çifti'nin gece açılan kapıları, kendiliğinden düşüp kırılan vazoları fark etmesi uzun sürmemiştir. Bir çıkar yol arayan aile o senelerde doğaüstü araştırmalar yapan Ed ve Lorraine warren çiftinden yardım istemiştir Warren çifti de bu teklifi geri çevirmemiştir. Çok iyi bir medyum olan Lorraine Warren daha eve adımını ilk attığında şeytani varlıkları sezmiştir daha sonra seanslara başlamışlar fakat bir seansta Caroline'in hiç bilmediği bir dili konuşması aileyi çok etkilemiş ve sinirlenen Rodger perron Warren çiftini evden kovmuştur(fakat filmde bu sahnenin aynısı yapılmamış seanslar sonu Caroline ayin yapıldığı anlatılmıştır). Tüm bunların sonunda aile ev kredisinden dolayı 10 yıl o evde yaşamaya devam etmişler ve daha sonra taşınmışlardır.Evin en büyük kızı Andrea yaşananları bir kitap haline getirmiş 2011 yılında ''House of Darkness-House of Light'' adıyla kitapseverlerle buluşturmuştur. Filmin çekiminde Warren çifti ve Perron ailesi yönetmene destek olmuşlardır.

Ed-Lorraine çifti

                                            
Perron ailesi

Kendi görüşüm ise korku ve gerilim türü film tutkunlarının soluksuz izleyeceği gerilimi yüksek,sürükleyici ve hikayesiyle bütünleşmiş bir ABD yapımı korku filmidir.

  • YÖNETMENİ: James Wan
  • ÇIKIŞ YILI: 2013
  • ÖDÜLLER: Empire Award for Best Horror, Film Eleştirmenleri En İyi Korku Filmi , Bandung Film Festival for Commendable Imported Horror Film
  • IMDB: 7.5
Eğer bu yazıyı beğendiyseniz aşağıdaki butonlar ile paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder