Perşembe, Mayıs 17, 2018

Örümcek Adam Kimdir ?

  Hiç yorum yok

Örümcek Adam

Örümcek Adam ilk filmini 2002 yılında çıkartmış ve gönüllere taht kurmuş bir film diyebiliriz.
Marvel'in filmi çıkan ve en çok izlenen karakterlerinden birisidir.

Neyse hadi gelin hep beraber bu karakterin nasıl özel güçler edindiğine bakalım.
Öğrenci olan ve aynı zamanda bir gazete için fotoğraflar çeken Peter Parker bir gün bilim fuarına gider ve orada deneysel örümceklerden birisinin ısırması sonucunda özel güçler kazanır.

Ağ atabilir, duvarlara tırmanabilir ve gelecek tehlikeleri sezebilir. Bunlara ek olarak insanlara göre daha güçlü bir kas yapısına da sahip olmuştur.

Teyzesi ve eniştesi ile kalan karakterimiz yeteneklerini ilk kazandığı zamanlarda eniştesini kaybeder. 
Aslında eniştesinin ölümüne engel olabilirdi ona çarpan bir hırsızı durdursaysı eniştesi ölmeyecekti ama durdurmadığı için eniştesi de o hırsız tarafından bıçaklanarak öldürülür.
Bu olayın ardından karakterimiz oraya buraya ağ atıp kafayı dağıtmak yerine etrafındaki kötü güçlere karşı savaşmaya karar verir.
Böylelikle Örümcek Adam doğmuş olur.

En son çıkan filmi Spiderman Home Coming her ne kadar baş rolde ki karakteri yüzünden bolca eleştiriye tutulsa da bence gayet güzel ve izlemeye değer bir filmdi.

Tabi ki Tobey in oynadığı 2002 yapımı Örümcek Adam kadar olmasa da yaşına göre gayet düzgün bir film sundu bize Tom Holland.

Gelecek filmleri nasıl olur bilmem ama Örümcek Adam bizi her zaman sevindiren bir karakter olmaya devam edecek gibi görünüyor..
Eğer bu yazıyı beğendiyseniz aşağıdaki butonlar ile paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder