Salı, Mayıs 15, 2018

Koray YERSÜREN - Gözlük

  Hiç yorum yok

Koray YERSÜREN - Gözlük

Kaç sayfa? 544
Yayın evi? Ephesus

Puanlama? 10/5 📚📚📚📚📚

ARKA KAPAK

Müzik dinler, söyleyemeyip ağzına mühürlediği kelimeleri parmak uçlarından bloguna aktarırdı. Yağmurlu bir günde söylenen bir ezginin ardına yaslanmış yorgun ruh ile o gün tanıştı. Ruhu kaybetmişti ama kalbi kazanmaya hazırdı.

Birçok insana göre, sıradan bir hayatı vardı Ege'nin. Sosyalleşme adına yaptığı her şey elinde patlamış ve kendini birdenbire kaybedenlerin tarafında bulmuştu. Okulunda farklılıkları yüzünden sevilmeyen, dışlanan, alay edilen Gözlük'ün tekiydi. Arkadaşı yok muydu? Evet, bir tane vardı. "Bu kadar melankoli insana zarar verir," diyerek başlayan, "Sorma! Çarkıfelek izlerken bile ağlıyorum!" ile devam eden bir internet arkadaşlığıydı onunki.

Bir yaz tatilinin başlangıcında, arkadaşlığı, umudu, âşık olmayı öğreneceği bir maceraya atıldığının farkında olmadan takıldı Tuğçe'nin peşine. Okulun yaz kampı, beraberinde tüm soru işaretlerini de getirdi. Aylardır internetten konuştuğu Heiley17 isimli kullanıcının da aynı kampta olduğunu öğrendiğinde, kovalamaca ve oyunlar başlamış oldu.

Peki, Heiley17 kimdi ve neden saklanıyordu? Kalbi ejderhanın ateşinde mi atacak, yoksa kırgın bir yüreğe merhem mi olacaktı?

Ona yazmak, durduk yere gelen ağlama isteği gibiydi.


Bir Minik Eleştiri 


Klasik bir wattpad kitabı diyerek başlamak isterdim lakin Koray Yersüren'in bu kitabı biraz farklı kaçmış. Lise hayatında klasik bir eziğin yaşamın dan söz ediyor. Ama sorarsanız şahsıma göre içine kapanık bir insan ezik değildir..

Yıl 2016 o zamanlar lise hayatıma yeni başlamışım. Çağdaş Türk Edebiyatı olarak adlandırdıkları kitapları okumayı seviyorum falan ki yanlış anlamayın şahsen yazarlığa yıllarını vermiş bir insanın yazısı benim gözümde daha kaliteli. 


Wattpad kitapları ise size yeni bir şeyler katmak yerine olağan sıkıntılarınızdan bir nebze olsun kurtarabilecek eğlenceli kitaplardır. Hatta günümüze o denli uyar ki kitap çok hoşumuza gider iki günde bitiririz. Lakin wattpad kitaplarının diğer bir kötü yanı piyasaya çıkan eserlerin fiyatlarının yıllardır yazarlık yapan insanların  eserlerine göre çok daha yüksek olması... 


Konumuza geri dönmek gerekirse wattpad kitaplarını seviyorsanız eğer biraz da farklı bir tür arıyorsanız Gözlük kitabı gerek esrarengizliği ile gerek buldurduğu aşk ile ilginizi çekebilir. Ve bir minik tavsiye kitap şuanda wattpad'te bulunuyor, okumak istiyorsanız yani kitap silinmemiş.Eğer bu yazıyı beğendiyseniz aşağıdaki butonlar ile paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder