Çarşamba, Mayıs 16, 2018

Deadpool Kimdir ?

  Hiç yorum yok

DeadPool

Deadpool çizgi romanlar ile aramıza Fabian Nicieza ve Rob Liefeld tarafından "New Mutants" isimli bir çizgi roman ile aramıza katıldı.
Bu çizgi romanında 98. serisine kadar kendisini tam anlamı ile tanıyamadık.
98. Serisinde ise kendisini kötü karakter olarak tanıdık tabi sonraların Wolverine in kurduğu X-Force takımına katılmaya karar veren karakterimiz artık iyi gibi bir karakter olma yolunda ilk adımını atmıştı.

Tabi Deadpool a ne iyi diyebiliriz ne de kötü diyebiliriz sonuçta kendisi bir anti-hero ve çizgi roman ve film evreninde olduğunun farkında olan bir kaç karakterden birisi.,
Biz bu kendisinini film veya çizgi roman evreninde bir karakter olduğunun bilincinde olduğunun farkında olan karakterlere 4. duvarı kırmış karakterler deriz.

Çok karakterli Deadpool genellikle biraz fazla geveze bir karakter diyebiliriz. Tabi geveze olmasının yanında insanları güldürmesini de iyi beceriyor diyebiliriz.

Biraz ağzı bozuk bir karakterimizdir kendisi.
Kostüm neden kırmızı söyleyeyim mi ? Siz bok herifler kanadığımı görmeyin diye. 


Deadpool olmadan önce Wade Wilson isminde emekli bir asker kansere yakalanır ve ardından onu iyileştirebileceğini söyleyen bir grup Wade Wilson u alır ve denek olarak kullanırlar.
Deneyin sonunda Wade Wilson artık ölümsüzdür.
Yaraları çok hızlı iyileşir tabi bu sayede artık kanser hücreleri ile de başa çıkmak zorunda kalmaz.
Ama deneyler sonucunda yüzünde sanırım ufak bir kaç çizik atılmış olacak ki karakterimiz bundan pek memnun olmadı ve intikam peşinde koşmaya başladı.

Bu intikam peşinde koşarken bir kaç maceraya atılan karakterimiz artık Marvel Film evrenine de katılmış ve insanlar ile film evreninde de tanışmıştır.

Eğer filmini izlemediyseniz kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

1. Filminin Fragmanı2. Filmin Fragmanı
Eğer bu yazıyı beğendiyseniz aşağıdaki butonlar ile paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder