Cuma, Mayıs 04, 2018

Bedava .TK Alan Adı Alma

  Hiç yorum yok

Hepinize merhaba bu yazımda sizlere .tk alan adı almayı anlatmaya çalışacağım.

Eğer alan adı nedir ? diye merak ediyorsanız daha önceki yazılarımızdan "Alan Adı Nedir ? Ne İşe Yarar ?" başlıklı yazıyı ziyaret edebilirsiniz.

Neyse gelelim asıl konumuza ;

tk da diğer alan adları gibi bir alan adıdır. En güzel yanı ise ücretsiz olmasıdır.

Sitemize http://urhoba.tk dan giriş yaparsanız gene www.urhoba.com a geleceksinizdir. Ben .tk yı göstermek için açtığımda yönlendirme url si olarak kullandım ama siz name serverları değiştirip normal bir alan adı olarak kullanabilirsiniz.

.tk site açmak için ilk olarak dot.tk sitesine giriş yapın.


Resimdeki yere almak istediğiniz sitenin alan adını yazın. Ardından "Check Availability" butonuna tıklayın. 


Eğer alan adını alabiliyorsanız böyle bir yer açılacaktır ve burada almak istediğiniz alan adını "Get it now!" butonuna tıklayıp alabiliyorsunuz. (.tk dışında alan adları da alabiliyorsunuz.)
Alacağımız alan adını seçtikten sonra sağ yukarıdaki "Checkout" butonuna tıklayın.Bu işlemin ardından açılan sayfada eğer kullanıcı girişi yapmanız istenirse hesap açabilir ya da google, facebook, twitter gibi hesaplarınızı kullanarak giriş yapabilirsiniz.

Eğer kullanıcı girişi yapmanız istenmez ise aşağıdaki gibi sayfa açılacaktır burada siteniz ile ne yapacağınızı soruyor."Forward this domain" ile sitenizi yönlendirebilir ya da DNS ile diğer sitenizi bu alan adına taşıyabilirsiniz.

Bunların sağında bulunan kısımda 3 Mont yazar bu sitenizi 3 aylıgına oluşturduğunuzu söylüyor bunu 12 Mont yapın. (12 aylıktan sonraları ücretlidir ama her yıl ücretsiz bir şekilde 12 aylık kaydedebilirsiniz.)

Bu işlemleri yaptıktan sonra "Continue" ye bastığınız andan itibaren siteniz oluşacaktır.


Eğer böyle bir sayfa gelirse sol alttaki Email kısmına E-Posta adresinizi yazın.
Bu işlemden sonra açılan sayfada gelen yerde kişisel verilerinizi girmeniz istenmektedir. Onları girdikten sonra 


Böyle bir sayfa ile karşılaştıysanız 1 - 2 saat içerisinde alan adınız aktif olacaktır.Eğer bu yazıyı beğendiyseniz aşağıdaki butonlar ile paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder