Çarşamba, Mayıs 16, 2018

Bayan Peregrine'nin Tuhaf Çocukları

  Hiç yorum yok


Bayan Peregrine'nin Tuhaf 

çocukları 😋

Puan; 10/9 📚📚📚📚📚📚📚📚📚

Sayfa sayısı: 320 
Yayın Evi: İthaki Yayınları

ARKA KAPAK 

Gizemli bir ada. Terk edilmiş bir yetimhane. Fazlasıyla tuhaf fotoğraflardan oluşan bir koleksiyon.


   Tüm bunlar kurgu ile fotoğrafçılığı nefes kesici bir şekilde bir araya getiren ve unutulmaz bir okuma deneyimi sunan Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları romanında keşfedilmeyi bekliyor.   Yaşadığı korkunç aile trajedisi yüzünden Galler kıyılarındaki, dünyadan uzakta kalmış bir adaya yolculuk eden on altı yaşındaki Jacob, burada Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocuklar Yetimhanesinin yıkıntılarını keşfetmekle kalmayıp, Bayan Peregrine'in çocuklarının sadece tuhaf olmaktan çok daha fazlası olduğunun farkına varır.

   New York Times bestseller listesinden 108 haftadır inmeyen, aklınızdan çıkmayacak eski fotoğraflar eşliğinde okuyacağınız Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları, gölgelerde geçen bir macera arayan her yaştan okuyucuyu içine çekecek eşsiz bir roman. 


Yorum

Esere gereğinden çok olumsuz tepki geldiğini düşünüyorum. Şahsım adına konuşuyorum ki kitap oldukça akıcı. Belki fiyat bakımından biraz tuzlu gelebilir ama değecektir.

Arkadaşlar eser üç seriden oluşuyor ayrıca bir de Tuhaf Masallar diye bir kitap var. Ah unutmamak gerekir ki kitap o kadar beğenilmiş ki -tüm o kötü yorumlara rağmen - ilk kitap film haline getirilmiş. 

Bu nokta da akla düşen soruyu da cevaplamak isterim. Film mi? Kitap mı? Kesinlikle, kitap. Bildiğiniz üzere film de tüm sahneler alınmaz. Önce okuyunuz daha sonrasında istiyorsanız izlersiniz.

Biraz da kitabın konusundan söz etmek gerekirse ,  on dört on beş yaşlarında genç bir beyefendinin maceraları demek mümkündür. Düşünsenize bir şuan 2018 yılındayız ama 1900 lü yıllara geçiş yapabiliyoruz. Sizi bilmem ama eski insanları fazlasiyla merak etmekteyim. 
Eseri tesadüfen görmeme rağmen iki hafta yanlış hatırlamıyorsam iki serisi de bitti. Bir de hani öyle bir şey ki bir yandan bitmesin istiyorum bir yandan olaylar çok akıcı hani çok beğendiğiniz bir roman olur da ikilem de kalırsınız ya bu kitapta yaşamış olduğumda buydu. 
Kısacası tüm fantastik severlere tavsiye ederim. 

Sağlıcakla kalın efendim😊
    
Eğer bu yazıyı beğendiyseniz aşağıdaki butonlar ile paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder