Perşembe, Nisan 26, 2018

Unity SDK Hatası Çözümü

  Hiç yorum yok

Unity SDK Hatası Çözümü

Bu yazımda sizlere unity de android sdk indirdiğiniz halde hata alıyorsanız bu hatayı nasıl gidereceğinizi göstereceğim.
Error:

Error building Player: CommandInvokationFailure: Unable to list target platforms. Please make sure the android sdk path is correct. See the Console for more details. C:\Program Files (x86)\Java\jdk1.8.0_131\bin\java.exe -Xmx1024M -Dcom.android.sdkmanager.toolsdir=”D:/Android\tools” -Dfile.encoding=UTF8 -jar “D:\Program Files (x86)\Unity\Editor\Data\PlaybackEngines\AndroidPlayer/Tools\sdktools.jar” –

stderr[ Error:Invalid command android ] stdout[

] exit code: 64
Bu hata genel olarak android sdk’sının yeni sürümlerini unity’nin şuanda daha desteklememesinden kaynaklanıyor. Daha doğrusu yeni sürümlerini desteklememesinden kaynaklı diyemeyiz. Unity android sdk tools 25.x.x sürümünden sonraki sürümlerin kullanımından kaynaklı hata verir ve istediğiniz kadar unity’yi silip yeniden dahi kursanız sdk yı indirip yeniden kursanız bile bu hatayı çözemezsiniz.

Bu hatanın çözümü aslında çok basittir.

Unity SDK Hatası Nasıl Çözülür ? 


Bu bağlantıya tıklayarak siteyi açın ve oradaki android tools 25.2.5 i işletim sisteminize uygun olanını seçerek indirin.

Ardından Windows kullanıcıları için : başlat > çalıştır >” %appdata%” enter’a tıklayın ardından açılan klasörden “Local” > Android > SDK klasörü içindeki “tools” klasörünü silin.

İndirdiğiniz tools dosyasını rardan çıkartın ve buraya atın.

Yukarıdaki dediklerimi yaptıktan sonra artık unity ile android için oyununuzu build ederken sdk hatası almayacaksınız.

Eğer bu işlemleri yaptıktan sonra hata almaya devam ederseniz aldığınız hatayı aşağıda yorum olarak bize bildirebilirsiniz.
Eğer bu yazıyı beğendiyseniz aşağıdaki butonlar ile paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder