Perşembe, Nisan 26, 2018

PUBG Taktikleri

  Hiç yorum yok

PUBG Taktikleri


Bu yazıma pubg ile ilgili 300 saat oynama sonucunda oluşan izlenimlerimi ve kendi taktiklerimi yazacağım umarım işinize yarar. 

İlk olarak oyundaki genel bir kaç şeyden bahsederek konuma gireceğim ardından da taktikleri sıralayacağım. 
Oyunu oynarken olabildiğince uzak yerlerde durun ve aynı yerde (Binalarda) pus mamaya özen gösterin ve son olarak eklemek istediğim şey de sürekli kill peşinde koşmayın.

PUBG Taktikleri


Oyunda sürekli circle yani lazeri takip ederek ilerleyin. Bu sayede oyuncular arkanızdan size saldıramaz.

Taş , kayalık ya da herhangi bir binayı cover alın. Kendinizi onun ile koruyun.Nişan aldığınız zaman “q” ve “e” tuşlarını kullanarak cover dan ateş edebilirsiniz. Bu sayede çok az kafanız gözükecektir ki bunu bazı oyuncular göremeye bile bilir. 

Uçaktan düşen droplara hemen koşmayın. Uçaktan düşen dropları sizle birlikte 60, 70 kişi daha görüyor ve büyük ihtimal ile yakınına pusmuşlardır. Sizi bekliyor olacaklar ve sizde sazan gibi drop a gittiğiniz zaman ölürsünüz. 

PUBG de kill alanlar değil son hayatta kalanlar oyunu kazanıyor. Bu yüzden oyunda her gördüğünüz kişiye saldırmayın. Sizi görmemişse veya saldırmayıp görmezden gelmiş işe boş verin ve işinize bakın.Düşünsenize 20 kill almışsınız ama oyun sonu sadece sizi öldüren birisi 1. oluyor. Böyle bir duruma düşmemek için kill peşinde koşmayın. 

Oyunda loot yapmaya bakın. Ne kadar sağlam loot yaparsanız o kadar güçlü olur, hayatta kalırsınız. 

Öldürdüğünüz oyuncuları hemen lootlamayın. İlk olarak etrafa bakının belki arkada sizin birbirinizi öldürmenizi bekleyen birileri olabilir ve siz öldürdüğünüz oyuncuyu lootlarken sizi öldürebilir. Bu yüzden iyice etrafı kontrol ettikten sonra lootlayın hatta lootunuzun yeterli olduğunu düşünüyorsanız lootlamadan bile geçebilirsiniz. 

Sesleri dinleyin. Etrafta birisi var mı yok mu anlamanın en kolay yolu seslerdir. CS:GO ya da en basitinden CS:1.6 oyuncuları olarak ses kasabilirsiniz sanırım. 

Grafik ayarları : Grafik ayarlarını oldukça düşükte oynayın. Bu sizin gereksiz çimenlerden ve gereksiz bitkilerden arındıracağı için etraftaki düşmanları daha kolay görebilmenizi sağlar.

ALT Tuşunu Kullanın


Belkide oyundaki en önemli özelliklerden birisi alt tuşu. Alt tuşuna basarak maus u sağa veya sola kaydırdığımız zaman karakterimiz yürürken etrafa bakabiliyoruz. Bu sayede bir yere koşarken veya yürürken etraftaki düşmanları görebiliriz. 

Şarjörünüz Ful Olsun ve Yedek Silahınız Olsun 

Silahınız ın mermisi sürekli dolu olsun bu sayede anında savaşmanız gerektiği zaman savaşa-bilesiniz ve mermi değiştirmek ile uğraşmayın. Tabi buna ek olarak yanınızda yedek bir silah daha olsun böylelikle savaş esnasında merminiz biterse diğer silaha geçip hızlı bir şekilde çatışmaya devam edebilin. Diğer türlü siz şarjör değiştirene kadar ölebilirsiniz.

Tava Kullanın


Evet yanlış okumadınız oyunda tava kullanın, tava oyun yapımcılarının yaptığı bir hata sonucu mermi geçirmez olan bir eşya tabi sonradan oyun yapımcılarının ve oyuncuların bu hata hoşun gidecek ki kimse bir şey dememiş ve hala tava mermi geçirmiyor. Bu yüzden eğer tava görürseniz kesinlikle tava kullanın çünkü karakterin arka tarafından gelen mermileri %50 oranında engelleyecek ve hayat kurtaracaktır.

3. Seviye Kask ve 3. Seviye Yelek


Oyunda sizi kurtaracak ve hayatta tutacak eşyalar listesinde başı çeken eşyalar. Eğer 3. seviye kask ve 3. seviye yelek yoksa bence bulun. Yoksa 1. olmak için baya çaba sarf etmeniz gerekecektir. 

Ek olarak şunu da demeden geçemeyeceğim. Eğer zırhınız hiç yoksa ya da 2. seviye yarısı hasarlı bir zırhınız varsa 1. seviye hasarsız zırh ile değiştirmek daha mantıklı. Eğer zırhınız yoksa da 1. seviye hasarlı bir zırh giymeniz sizin faydanıza. 

Bu yazımı burada bitiriyorum eğer sizlerinde taktikleri vb.. paylaşmak istedikleri varsa yorum olarak yazabilirsiniz. 

Bu arada pubg oynamak isteyenler aşağıda yorum olarak steam nicklerini yazarlarsa belki oynamak isteyen ve bu yazıyı okuyan diğer oyuncular ile beraber oynayabilirler. 

Eğer bu yazıyı beğendiyseniz aşağıdaki butonlar ile paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder