Perşembe, Nisan 26, 2018

Mobil PUBG Taktikleri

  Hiç yorum yok

Mobil PUBG Taktikleri


Mobil PUBG

Evet arkadaşlar şuan da normal pubg de 340 saat oynama sürem var ve mobil pubg de de yaklaşık olarak 20 maç attım diyebilirim. Bu yazımda mobil pubg için konuşacağım. Şimdiye kadar oynarken dikkat ettiğim en büyük sorun oyuncular gerçekten bot gibi oynuyor. Bunların bot olmadığına eminim çünkü Squad takım ile girdiğim zaman takım arkadaşlarım ile sesli konuşmama rağmen onlar bile bot gibi oynuyorlar.

Neyse bu kısa açıklamayı yaptıktan sonra sanırım nasıl ilk 10 a kalabiliriz gibi bir rehber yazabilirim. Şimdiye kadar oyunda 20 maç attıysam 19 unda ya 1. oldum ya 2. 1 kere 44. oldum onda da dışarı oynuyordum ve arkadaşlarım geldiği için telefonu kapatmak zorun kaldım.

Taktikler

Şimdi sizlere aşağıda listeli bir biçimde oyunda daha iyi oynayabilmek için önerilerimi sıralayacağım.

İlk olarak ateş ederken yani çatışmadayken sabit durmayın. Sağa sola hareket edin ki insanların sizi vurmaları zorlaşsın.

Oyunun grafik ayarlarını en düşüğe çekin. Bu sayede etrafta saklanan oyuncuları daha rahat görebilirsiniz.

Sakin olun. Birisi size vurduğu zaman panik yapıp sağa ve sola taramayın. Önce nereden geldiğini görün ardından adamı nişan alın ve öyle ateş edin.

Silahı otomatik de kullanmayın. Tekli modunda kullanın. Böylelikle vuruşlarınız her oyunda olduğu gibi daha rahat hedefine ulaşacaktır çünkü otomatik deyken ateş ettiğiniz zaman silahınız çok fazla sekecektir.

Normal PUBG de olduğu gibi kalabalık yerden kaçın. Uçaktan atlar atlamaz şehir merkezleri ve olası kalabalık yerlere gitmeyin. Yavaş yavaş loot yapın. Şehirlerin yanlarındaki binalara gidebilirsiniz.

Uçaktan düşen droplara hemen koşmayın, eğer silahınız da dürbün varsa biraz etrafını kesin. Drop u kesen oyuncular olabilir. Eğer direk olarak drop a koşarsanız o oyuncuların yemi olursunuz.

Eğer bir çatışmaya girmeniz gerekmiyorsa girmeyin! Örneğin yolda araba ile giden bir oyuncu var o oyuncuyu hemen taramaya başlamayın. Eğer sizi görmediğine eminseniz o oyuncuyu çok kafanıza takıp mermi harcamanız gerekmiyor. Sonuçta oyun en çok adam öldüren değil en son hayatta kalan kazanıyor.

Etrafınızda taş, kayalık vb.. şeyler var ise siper olarak kullanın.

Canınız her zaman ful olsun. Az enerji içeceğim , ilacım var düşüncesi ile hareket etmeyin. Şöyle açıklayayım oyunda 50 kişi hayatta ve sizde 1 adet enerji içeceği var bunu son 10 a kaldığımda kullanırım düşüncesinde olmayın. Belki son 10 a kalamadan öleceksiniz ama 20 canınız daha olsaydı belki ölmez diniz.

Ekstra Öneriler

Eğer binaya saklanacak sanız çok dikkatli olmanız gerekiyor. Mobil bir oyun olduğu için oyunda pencere kavramı yok ve binaların içi normal pubg ye göre çok daha fazla görülüyor.

Silahınız her zaman tam şarjör olsun, hatta m416 ve akm gibi silahlardan bulundurun yanınızda.
Oyun mobil bir oyun olduğu için uzağa vurmak normal oyundan daha zor. O yüzden m4 gibi silahları kullanırken nişan alıp adam vurmaya çalışmayın. Oyun zaten size aim desteği sunmuş bu yüzden nişan almak daha kolay bunu kullanın belli bir mesafeden yakın ise oyuncu nişan almadan(dürbün kullanmadan) oyuncuyu vurmaya çalışın.

Oyun Sonu Taktikleri

Eğer 1 v 1 atacaksınız yani oyun sonunda 2 kişi kaldıysanız gerçi fark etmez 3 v 1 gibi bir durumda dahi avantajda olmak için ilaç, adrenalin, enerji içeceği gibi can veren eşyaları kullanın. Örneğin adam size 20 vurduysa 5 saniye içinde bunların etkisinde olduğunuz için geri canınız dolacak ve avantajı sağlayacaksınız.

Taş, kaya, uçak kalıntısı, çukur, bina ya da kendinizi koruyabileceğiniz yerlere siper alın.

Tava oyunda tava sizin için çok büyük bir nimet hayatınızı bile kurtarır. Gelen kurşunları engellediği için kesinlikle oyun sonuna kadar tava bulmaya çalışın. Arkadan gelen hasarların %50 oranda azalmasını sağlayacaktır.

Araba evet herhangi bir araba eğer oyun sonunda 2 – 3 kişi kaldıysanız ve arabanız varsa avantaj-dasınız. Oyuncular mobil de oynadıkları için çok hızlı tepki veremezler ve sizde onları ezerek birinci olabilirsiniz.

Bu yazımı burada bitiriyorum. Eğer sizde mobil pubg oynuyorsanız kullanıcı adınızı aşağıya yorum olarak bırakabilir, merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Eksik gördüğünüz veya önerilerinizi de yorum olarak yazabilirsiniz.
Eğer bu yazıyı beğendiyseniz aşağıdaki butonlar ile paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder