Cuma, Nisan 27, 2018

League of Legends Tavsiyeleri

  Hiç yorum yok

League of Legends Tavsiyeleri

“League of Legends Tavsiyeleri” Başlıklı yazıma şöyle başlayacağım. Lol oynuyorsunuz ve oyunu kazanmaya çalışıyorsunuz tabi hepimiz bunun için uğraşıyoruz. Neyse oyunu oynarken takımınız çok güzel bir başlangıç yaptı dk 4 orman ejder aldı, bot lane ilk kill i aldı ve siz mid ya da solo oyuncusu olarak koridoru baskı altına aldınız derken bir anda bir şeyler oldu ve tüm takım karşı takımı beslemeye başladı ! Aslında bilinçli olarak yapmıyolar ama ezilmeye başladınız. İşte bu yazımda böyle bir durumda kazanmak için neler yapabileceğinizden bahsedeceğim.
Sinirinize Hakim Olun
Bildiğiniz gibi lol bir takım oyunu bu yüzden takımınız ne kadar kötü olursa olsun sinirlenip sövmeye başlamayın. Sövdüğünüz ya da takımınızı olumsuz yönde kışkırttığınız zaman sizin kaybetme oranınız artacaktır. Örneğin siz takımınıza sürekli yazı yazarak spam yaparken farm kaçırabilirsiniz. Farm kaçırmak demek para kaybetmek anlamına gelir para kaybetmek ise size item alamamak ya da ucuz item almak zorunda kalmanız anlamına gelir. Bu yüzden yazı yazana kadar kendi oyununuza bakın ve en kötü farm kasın. Maçı çevirebilirsiniz. Takımınız gerçekten minyon dan farksız ise de bu çevirmeden faydalanıp zafer alabilirsiniz.
Ek olarak takımınıza kötü söz söyleyip uyumsuz davrandığınız zaman sizi şikayet edebilirler. Bu şikayetlerin sonucunda hesabınız bile kapanabilir. Bu yüzden eğer takımınızda küfür eden ve takım oyununa uymayan birisi var ise oyun sonu şikayet etmeyi unutmayın!

Hangi Lane Olursanız Olun Farm Kasın

Yukarıdaki yazımda bahsettiğim gibi farm = para , para = item , item = zafer bu yüzden hangi lane olursanız olun iyi bir farm yapmaya çalışın.
Örneğin; Adc oynuyorsanız 10.dk da en az 80 – 90 arası farmınız olsun. Mid , solo da aynı şekilde 80 – 90 arası farmı ilk 10 dakikada yapmaya baksın. Orman oyuncusu iseniz gang attınız filan derken biraz daha az olabilir örneğin 10. dakikada 60 farm civarı.
Not : 20. dakikadan önce mutlaka 150 farmı geçmeye çalışın.
Zaten iyi farm alan bir takımınız varsa eminim ki oyunu kazanacaksınızdır.
Takım Uygun Karakterler Seçin ve Takım Oyununa Katkıda Bulunun
Belkide bu yazdığım bir kaç madde içerisinde en etkili olanlarından birisi budur. (farm dan sonra) Dediğim gibi takımınız ile uyum içinde olan karakterleri alın. Örneğin takımınızda tank eksiğiniz varsa soloya zed almayın ya da ormana fiddlestick almayın. Tank eksiğiniz olduğu için takım için alın ve tank olan karakterlerden seçin. Mesel soloya Garen, Darius, Maokai gibi karakterler alabilirsiniz. Neyse takıma uygun karakteri aldık şimdi gelelim takım oyununa katkıda bulunmaya.
Mid oyuncususunuz ve rakibiniz ortalıkta yok. SS attınız ve bir anda bota giden yoldaki toteminize rakip mid oyuncusu bota roam atarken yakalandı. SS attım deyip kulvarda durmayın sizde bota inin. Eğer inmediniz ve bottaki oyuncular kill verirse durup hemen sövmeye başlamayın. SS attım geri çıksanız *** tarzında. Tamam sizde haklısınız SS attınız ama bottakiler belki o anda kaçabilecek durumda değillerdir ve kaçamamışlardır ama siz gitseydiniz belki kaçacaklardı ya da sizinle beraber bottaki tüm rakipleri olmasa bile 3 kişilerse 2 sini alabilirdiniz.

Totem Kullanın – Haritayı Takip Edin

Hangi kulvarda olursanız olun totem kullanın bottan, mid den ya da solo dan SS atıp durmasını beklemeyin! O an dalmış olabilir, farm almaya odaklanmış olabilir ya da base atmış olabilir ve size SS atamaz! Bu gibi durumlarda bizi kurtaracak olan totemdir.
Riot Games, League of Legends isimli oyununda sağ alt tarafta kare şeklinde 1 adet mini harita koymuş biz oyuncular için. Hatta bunu isterseniz sola da alabiliyorsunuz. Tabi bu harita süs için konulmamış, biz kullanalım diye konulmuş. Siz totem koyduğunuz zaman sizin kulvarınıza gelen rakipleri buradan görebilirsiniz. Eğer düzgün yerlere totem koyar ve haritayı takip ederseniz gang yemezsiniz.

Gereksiz Fight’dan Sakının

Evet sanırım maçı satıp satmama kararını vereceğiniz anlardan birisi de budur. Eğer canı az olan birisi varsa hemen balıklama atlamayın. Sizi takım arkadaşlarına çekebiliyor olabilir. Bu yüzden kendi ormanınız bile olsa totem yok ise rakip düşmanı kovalamayın. Destek karakteri oynarken canı az olan birisini alacağınızdan emin değilseniz sıçralar atıp almaya çalışmayın. Örneğin karşı adc nin çok az bir canı var 1 q atsanız ölecek. Sıçra attınız ve arından q tuşuna bastınız ama siz q tuşuna basana kadar karşı adc size vurmuş can çalması sayesinde can yenilemiş hem sizi kesmiş hem de sizden gelen paralar sayesinde yeni item almıştır. Ya da rakip adc çalıda base atıyor almak için sıçra attınız q attınız ama o da ne ? Sizin q rakip adc ye gidene kadar 0.001 salise gibi bir fark ile base attı ve siz ne kill alabildiniz ne de asist. Harcadığınız sıçra ile kaldınız.
Sanırım şimdilik bu kadar tavsiye yeterlidir. Eğer arkadaşlarınızın da okumasını istiyorsanız aşağıdaki paylaş butonlarını kullanarak paylaşabilirsiniz.
Merak ettiklerinizi ve sormak istediklerinizi aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz.
Eğer bu yazıyı beğendiyseniz aşağıdaki butonlar ile paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder